psik
logo
depozit depozit facebook

30.3.2013 Chivka - UKONČENÁ

28.3.2013 sme s našou Chivkou , fenočkou čivavy ktorú sme našli zrazenú a ležiacu v jarku pri ceste absolvovali ďalšiu kontrolu na vet. klinike v TT. Po vyšetrení je doporučená operácia, resekcia hlavice stehennej kosti .

Amputácia nie je potrebná. Táto operácia vráti Chivke možnosť znova chodiť na poškodenú labku. Operácia sa uskutoční v utorok. Celková suma za operáciu bude okolo 200 €. Pre naše OZ je to veľký peniaze, preto chceme poprosiť Vás našich fanúšikov o pomoc. Všetkých ktorí nám môžu pomôcť budeme veľmi vďačný.
 
Číslo účtu: 2920866703/1100. Do poznámky prosím uveďte : Chivka.

 

 
 
Dňa 22.3.2013 pred 17.00 hod. sme dostali hlásenie o vyhodenom hnedom šteniatku v priekope vedľa cesty medzi Šúrovcami a Zavarom. Na miesto sme okamžite vyrazili. Pri ceste v tráve ležal psík hnedej farby.
Psíček bol však extrémne plachý a pri každom pokuse o priblíženie utekal ako o život. Niekoľkokrát sme prechádzali tým miestom a snažili sme sa ho odchytiť. Po niekoľkých pauzách sme si všimli že psík sa stále vracia nato isté miesto pri ceste. To miesto sme začali prehľadávať, pretože sme začali tušiť že ten psík sa tam z nejakého dôvodu stále vracia. Pri prehľadávaní sme zišli nižšie do jarku s vodou a tesne na kraji vody sme videli ďalšieho malého psíčka, ktorý tam bezmocne ležal. Keď nás zbadal, ihneď sa snažil újsť. Pomocou deky sme ho odchytili a odviezli na kliniku. Fenka je vychudnutá, vysilená a má poranenú zadnú labku. Po RTG sa zistilo, že labka je vykĺbená. Po konzultácii s ostatnými veterinármi bude labka zoperovaná alebo amputovaná. Zatiaľ čakáme na "verdikt". Fenočka už dočasku má. Hľadáme pre ňu domov.
 
 
 Zoznam darcov.pdf