psik
logo
depozit depozit facebook

Podozrivá zbierka na záchranu zvierat už aj v Seredi.

Vážení priatelia, dnes som si všimol, že v meste Sereď je zase rozmiestnených niekoľko pokladničiek na verejnú zbierku pre občianske združenie ZÁCHRANA ZVIERAT zo Šaľe. Po overení niekoľkých údajov vás chcem upozorniť na niekoľko detailov ohľadne tejto zbierky.

Zbierka je skutočne registrovaná na Ministerstvo vnútra SR, Sekcia verejnej správy a vyzerá byť transparentná.
Pod týmto občianskym združením figuruje meno Peter Práznovský, ktorý bol už v minulosti mediálne známy svojimi zbierkami, tak isto ako jeho brat Pavol z  Nadácie Labka (krátka reportáž TV Krea tu https://www.facebook.com/video.php?v=430481660360974). Čo ma ale najviac prekvapilo je web stránky uvedenej na pokladničke www.zachranazvierat.sk . Táto webová stránka patrí Záchrannej stanici Zázrivá (áno presne tá, o ktorej sme písali v článku "Začiatok roka 2015 v znamení záchrany vtákov"). Následne som kontaktoval p. Metoda Maceka a ten sa mi k tomu vyjadril nasledovne: Od uvedenej zbierky sa úplne dištancujeme, nemá s našou organizáciu nič spoločné. Na občianske združenie ZÁCHRANA ZVIERAT poskytneme právne kroky za zneužitie mena našej organizácie".
Oficiálna stránka OZ ZÁCHRANA ZVIERAT je www.záchranazvierat.eu ktorá je, ako sa sami môžete presvedčiť nefunkčná ! Či už ide o omyl alebo zámer to ja presne neviem, ale je to jednoznačne zavádzanie občanov, ktorí chcú v dobrom pomôcť a v konečnom dôsledku sú potom poškodené aj organizácie, ktoré pre záchranu zvierat skutočne niečo robia.