psik
logo
depozit depozit facebook

Psiu rodinku vo vreciach plánovali utopiť!

Týranie psej rodinky pri Klátovskom ramene šokovalo aj inšpektorov. Sučku spolu so šteniatkami dal páchateľ do vreca a pravdepodobne ich chcel utopiť. Z vreca sa chceli prehrýzť von a kňučali od bolesti.

Neznámy páchateľ dal do vreca šteniatka spolu s ich psou mamou. „Predpokladáme, že ich chcel páchateľ utopiť. Sučke sa čiastočne podarilo z vreca prehrýzť, šteniatka behali okolo a kňučali,“ opisuje prípad Jana Liptáková zo Slobody zvierat.
Mama so svojimi mláďatami bola veľmi vychudnutá a nemohli sa jej dotknúť, nakoľko od bolesti kvílila. „Naša veterinárka skonštatovala, že fenočka musela byť vo vreci niekoľko dní, mala zapareniny, bola extrémne vychudnutá a dehydrovaná,“ povedala Liptáková.

Šokujúce na tom je, že topenie šteniat je žiaľ bežnou praxou najmä na dedinách. „Stretávame sa s krutým usmrcovaním zvierat, alebo vyhadzovaním do lesa. Pritom je pomoc jednoduchá, dospelé jedince kastrovať, aby sa nerodili nechcené šteňatá,“ radí Liptáková.

V tomto prípade ide jednoznačne o trestný čin týrania a páchateľovi hrozí aj väzenie. „Akékoľvek usmrtenie spoločenských zvierat je trestný čin, môže ich utratiť iba veterinár eutanačnou injekciou. Vtedy zvieratká zaspia a netrápia sa,“ dodala Liptáková.

Podľa odborníkov je práve smrť utopením jedna z najkrutejších. Momentálne sa psíky pomaly zotavujú a len vďaka nálezcovi sú stále ne žive.

zdroj: pluska.sk
autor: slobodazvierat.sk