psik
logo
depozit depozit facebook

Daruj 2%, daruj druhú šancu na život ....

Vážený priatelia, naši fanúšikovia, milovníci zvierat. Tak ako každý rok, aj tento sa na vás obraciame s prosbou o pomoc, pomoc ktorá vás nič nestojí.


Blíži sa obdobie podávania daňových priznaní v ktorom môžete určiť, komu podarujete podiel 2% z vašich odvedených daní. Preto ak nás ešte nepoznáte, rád vám priblížim našu prácu, filozofiu a skúsim vás presvedčiť, prečo práve my.

OBČIANSKE ZDRUŽENIE TULÁK vzniklo v roku 2008. Hlavnou prioritou nášho OZ  je pomoc  zraneným, týraným a nechceným zvieratám v Seredi a okolí. Pomáhame všetkým zvieratám ktoré nás potrebujú. Našimi zverencami sú najviac psy a mačky. Pomáhame však  všetkým zvieratám ktoré našu pomoc potrebujú. Pomáhame zraneným  labutiam, dravcom, ale pomohli sme aj netopierom, ježkom a drobnému vtáctvu.
Spolupracujeme s Mestskou políciou v Seredi a v Sládkovičove, s  Hasičským zborom a Policajnými zborom v Seredi a v okolí, s obecnými úradmi v Seredi a v okolí, zúčastňujeme sa na besedách a rôznych akciách s mladými žiakmi za účelom oboznamovania ich s našou prácou a vedieme ich k zodpovednému správaniu sa ku zvieratám. Organizujeme kastračné programy na humánne zníženie populácie túlavých mačiek, pomáhame sociálne slabším rodinám s kastráciami a umiestňovaním ich zvierat, riešime hlásené prípady týraných a zanedbaných zvierat.
Nie sme financovaní  mestom ani žiadnou inou organizáciou, našimi hlavnými príjmami sú príspevky od dobrovoľníkov a poukázanie 2% z daní. 80% týchto príjmov tvoria náklady na veterinárne ošetrenie.

Spolu sa nám doteraz podarilo zachrániť a umiestniť do nových domovov viac ako 350 zvierat, väčšinou ťažko zranených, desiatky sa nám podarilo vrátiť pôvodným majiteľom. Na svoju prácu využívame vlastný voľný čas popri zamestnaní, vlastné mobilné telefóny, vlastné autá, vlastné priestory ...

Ak vám život týchto tvorov nie je ľahostajný, môžete nám pomôcť týmto jednoduchým spôsobom. Tlačivá si môžete stiahnuť na našej webovej stránke tu  http://utuloksered.sk/darujte-nam-2 , viac informácii o našej činnosti si môžete pozrieť tu http://utuloksered.sk/tulakoviny . Vytlačené a predvyplnené tlačivá nájdete aj na nástenke vo veterinárnej ambulancii MVDr. Bozalku na Železničnej ul. alebo  MVDr. Garaja na Pažitnej ul. Pár názorných fotiek zachránených zvierat si môžete pozrieť v galérii pod článkom.

Samozrejme sa nájdu aj taký ľudia, čo si položia otázku „ prečo by som mal pomáhať obyčajným zvieratám a nie ľudom bez domova“. S takýmito reakciami sa stretávame veľmi často. Áno, môžete pomáhať komu chcete, je to len na vás, len pre to treba aj niečo urobiť. A tí, ktorí chcú pomáhať zvieratám, môžu začať poukázaním 2% z daní OBČIANSKEMU ZDRUŽENIU TULÁK.
 
Všetkým našim podporovateľom z celého srdca ĎAKUJEME.
 
S pozdravom
 
Milan Bako – predseda OZ Tulák