psik
logo
depozit depozit facebook

Sofia, ďalšie postrelené mačiatko v našom depozite !

Aj napriek tomu, že je to trestné, strieľanie do mačiek a iných zvierat je na Slovensku obľúbeným športom ! Sofiu, ako sme ju pomenovali sme boli zobrať v Hrnčiarovciach nad Parnou, plazila sa po ulici a zadné labky ťahala za sebou.

RTG odhalilo že Sofia má v chrbtici brok. Ten sa zachytil v jednom stavci tesne pri platničke a tým jej zablokoval používanie zadných labiek. Podľa vyjadrenia veterinára mala šťastie v nešťastí, že je mladá a kosti sú ešte v podstate mäkké. V prípade že by šlo o dospelú mačku a kosti by boly tvrdšie, tak by sa zasiahnutý stavec roztrieštil čo by naozaj dopadlo veľmi zle.
Sofia je už po operácii, brok bol vybratý a teraz nás čakajú dni a týždne masírovania zadných labiek aby mačičke spevnili svaly na zadných labkách, trénovať s ňou a učiť ju znova chodiť.
Sofia je veľmi milučká, mojkava a prítulná. Neuveriteľne hlasne pradie, taký motorček osemvalec. Po zotavení bude hľadať nový domov, prípadne hľadáme aj dočasnú opateru u skúsených mačkárov, ktorí by vedeli s mačičkou absolvovať tieto liečebné procesy.